Nederlanders gebruiken social media voor negatieve reiservaringen

Geplaatst door Redactie in Onderzoek
dinsdag 13 december 2011 (6.717x gelezen)

social media 150x150 Nederlanders gebruiken social media voor negatieve reiservaringenUit een onderzoek is gebleken dat Nederlanders, social media vooral gebruiken om negatieve reiservaringen te delen.

World Ticket Center vroeg aan 650 reizigers: ‘Hoe deelt u uw reiservaringen?’. Een groot deel (78%) gaf aan belevenissen en reiservaringen op internet te delen.

De overige 22% van de respondenten deelt reiservaringen offline, oftewel mondeling, met vrienden, familie of kennissen. De meest gebruikte internetkanalen zijn Reisblogs (28%), vakantiebeoordelingssites (23%), websites in eigen beheer (19%), internetfora (16%) en social media kanalen (14%).

Positieve ervaringen ontbreken

Hoewel het gebruik van social media de afgelopen jaren aanzienlijk is toegenomen wordt het nog relatief weinig ingezet als reiservaringsplatform. Opmerkelijk is dat het onderzoek aantoont dat voornamelijk positieve ervaringen blijken te ontbreken op social media kanalen. Maar liefst 81% geeft aan zijn/haar beklag te doen via social media en dat terwijl maar 19% aangeeft positieve berichten te plaatsen.

Daar waar Reisblogs het platform zijn voor positieve reiservaringen en belevenissen, worden de social media kanalen als Twitter en Facebook volgens het onderzoek het meest ingezet bij negatieve ervaringen met de reisorganisatie, accommodatie of luchtvaartmaatschappij.


Tags: , , , ,

2 Responses to “Nederlanders gebruiken social media voor negatieve reiservaringen”

  1. Fok Mi Heart zegt:

    Is toch waar Nederlanders het beste in zijn? In klagen en zeuren?

  2. Martina zegt:

    Ik ben het niet helemaal eens met het bericht. Dat er geklaagd word is zeker en vaak ook wel terecht. Alleen is mijn visie dat de meeste reiservaringen via S Media een algemeen beeld geven van iemands vakantie. Berichten zijn vaak als:

    Prachtige omgeving, het hotel minder. Kamers vies maar eten lekker!
    Of
    Camping eigenaar niet aardig, verder moet je het zelf leuk maken. En dat doen we.

    Dit soort berichten is meer onze ervaring.

Leave a Reply